Українська делегація з мером міста Міхаловце на щорічному карнавалі для людей з ментальними розладами
Делегація Хмельницької області у складі представників Департаменту соціального захисту населення обласної військової адміністрації, інтернатних установ області для людей похилого віку і осіб з інвалідністю та громадської організації «ІРSI» 6-7 лютого 2025 року здійснила робочий візит до Словацької Республіки у місто Міхаловце.
Міжнародна зустріч з обміну досвідом у сфері соціального захисту людей з ментальними розладами стала важливою подією для розвитку інклюзивних практик в Україні. Міхаловце вже понад 30 років є містом, де організація «Integra» активно працює з людьми з ментальними розладами, сприяючи їх інтеграції в суспільство.
Протягом візиту делегація мала можливість ознайомитися з роботою будинку підтриманого проживання, де людям з ментальними порушеннями створюються умови для життя в спільноті. Тут вони отримують мінімальну підтримку з боку спеціалістів, що дає їм змогу зберігати свою гідність та незалежність. Це є важливим елементом моделі, яка допомагає таким людям активно брати участь у соціальному житті та інтегруватися у громаду.
Окрім того, учасники візиту відвідали денний центр організації «Integra», де надаються послуги людям з ментальними порушеннями.
Ці ініціативи демонструють альтернативні підходи до надання підтримки та сприяють інтеграції людей з інвалідністю в громаду, дозволяючи їм активно брати участь у житті суспільства.
Однією з найбільш яскравих подій візиту став щорічний карнавал для людей з ментальними розладами, організований «Integra». Цей захід є важливою частиною соціальної інтеграції та надає можливість людям з особливими потребами продемонструвати свої таланти, а також відчути підтримку і прийняття з боку громади.
Візит до Словаччини став не лише важливим досвідом для українських колег, але й допоміг налагодити нові контакти для подальшої співпраці в сфері підтримки людей з ментальними розладами. Отримані знання та досвід є основою для розвитку інклюзивних практик в Україні та вдосконалення системи соціального захисту людей з особливими потребами.