Міжнародний Реєстр збитків, завданих агресією російської федерації проти України, приймає заяви від українців
Реєстр збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України («Реєстр») продовжує прийняття заяв українців до Реєстру.
Реєстром затверджено перелік із 45 заяв, але наразі в Дії відкрито технічну можливість для подання заяв у двох категоріях: А3.1 – пошкодження або знищення житлового нерухомого майна фізичних осіб; А2.1 – смерть близького члена сім’ї.
Заяви подаються виключно через вебпортал Дія за посиланням: https://diia.gov.ua/services/categories/gromadyanam/reparatsii-mizhnarodnyi-reiestr-zbytkiv .
Форми Заяв містять опис інформації та доказів, які Заявники повинні подати, а також перелік додаткової інформації та документів, які можуть бути подані на підтвердження Заяви.
Категорія А3.1 – «пошкодження або знищення житлового нерухомого майна фізичних осіб», зокрема:
- приватного будинку;
- квартири;
- житлового приміщення;
- дачного будинку;
- садового будинку;
- садиби;
- житлового будинку садибного типу.
Заяви у категорії A3.1 можуть бути подані фізичними особами або від імені фізичних осіб, які є власниками житлової нерухомості на території України, яку було пошкоджено або знищено з 24 лютого 2022 року, за посиланням https://diia.gov.ua/services/zaiava-v-katehorii-a31-poshkodzhennia-abo-znyshchennia-zhytlovoho-nerukhomoho-maina .
Заяви в категорії А3.1 можуть бути подані лише щодо вартості знищеного майна або ремонту чи відбудови пошкодженого майна. Щодо кожного об’єкта нерухомого майна слід подати окрему заяву. Якщо майно перебуває в спільній власності, то кожен співвласник повинен подати окрему заяву щодо своєї частки.
На вебсайті Реєстру також можна знайти відповіді на поширені питання, пов’язані із категорією заяв А3.1, за посиланням https://rd4u.coe.int/uk/a3.1-damage-or-destruction-of-residential-immovable-property .
Категорія А2.1 – «смерть близького члена сім’ї», призначена для заяв, пов’язаних із душевним болем та стражданнями, спричиненими смертю близького члена сім'ї на території України в межах її міжнародно-визнаних кордонів, включаючи її територіальні води, з 24 лютого 2022 року або після цієї дати, завданою міжнародно-протиправними діями Російської Федерації в Україні або проти неї.
Ця категорія також включає заяви про смерть, яка настала за межами території України, але безпосередньо пов’язана з подією, що сталася на території України.
Заява може бути подана близьким членом сім'ї померлої особи або іншим членом сім'ї, який має законний інтерес в її поданні, або від імені таких членів сім'ї за посиланням: https://diia.gov.ua/services/zaiava-v-katehorii-a21-smert-blyzkoho-chlena-simi .
Якщо в померлої особи є декілька родичів, які бажають подати заяву за категорією А2.1, кожен з них повинен подати свою окрему заяву.
Плата за подання заяв до Реєстру не стягується.
Нагадуємо, що Реєстр збитків:
- створений Резолюцією Комітету Міністрів Ради Європи та слугує для документального обліку доказів та інформації, що стосуються заяв про відшкодування збитків, втрат чи шкоди, завданих 24 лютого 2022 року або пізніше на території України в межах її міжнародно-визнаних кордонів, включаючи її територіальні води, всім зацікавленим фізичним і юридичним особам, а також державі Україна, міжнароднопротиправними діями російської федерації в Україні або проти України;
- є першим кроком на шляху до майбутнього міжнародного компенсаційного механізму, який буде створено окремим міжнародним інструментом.
У майбутньому в Реєстрі можна буде фіксувати різні категорії збитків від російської агресії. Так постраждалі зможуть подати заяви про:
🔍 шкоду життю та здоровʼю;
🔍 тортури, позбавлення волі та сексуальне насильство;
🔍 вимушене переміщення (в Україні та за кордон);
🔍 інші ушкодження та збитки.
Вся актуальна інформація щодо діяльності Реєстру збитків для України розміщена на офіційному сайті https://rd4u.coe.int/uk/.
Стежте за оновленнями та долучайтеся до Реєстру.